Багато хто впевнений, що вигоряння можливе тільки в тих спеціальностях, де важка фізична праця або методичні повторення одних і тих робіт. Насправді це відбувається в будь-яких сферах, і копірайтинг – не виняток. Емоційне вигорання – це загалом типове явище для сучасності. Причина криється в тому, що люди щодня розкривають дрібні та більш глобальні теми. Це призводить до перенапруження і втрати працездатності, справлятися із завданнями стає неможливо.
Експерти впевнені, що бажання вчитися тільки на п’ятірки в школі та в інституті, прагнення до вищої оцінки роботи, приділення проєкту всього часу призводить до негативних наслідків. Але далеко не всі копірайтери стикаються з безсиллям у професійній сфері. На це впливають різноманітні чинники.Основні з них – це:
Щодо останнього пункту – індивідуум, який емоційно здоровий, нормально сприймає критику, навіть десь у позитивному ключі. Він ставиться до неї, як до можливості попрацювати над собою і не сприймає її особисто на свій рахунок. Але в умовах посиленої роботи виконавець починає все сприймати інакше. Він негативно ставиться навіть до коректних зауважень.Як результат, людина болісно і навіть агресивно починає ставитися до коротких нарікань і нормальних прохань замовника. Це призводить до неможливості ведення продуктивного діалогу та якісного виконання поставлених завдань. У більшості випадків це призводить до закінчення співпраці. Але ж вона могла бути вдалою і навіть приносити непоганий дохід. Зрозуміло, подібні результати негативно впливають і на самооцінку. І тоді мозок починає по-особливому реагувати, щоб захистити психіку від негативу і стресових ситуацій. У результаті стає байдужість до роботи, емоційна відстороненість, небажання робити матеріал якісним. Копірайтер втрачає бажання відстоювати власну точку зору, ухвалює рішення робити так, як хоче замовник і не вкладати душу. У кожної людини своя відповідь на питання, правильно це чи ні. Буває так, що слушний коментар копірайтера здатний кардинально змінити все: вивести сайт на новий рівень, підвищити відвідуваність, залучити клієнтів тощо. Але не всі роботодавці це розуміють, тому інколи актуальним є і просто виконання вимог без самодіяльності.
Впоратися зі стресом непросто, але можливо. А краще знати деякі правила, які допоможуть запобігти вигоранню. На ділі рекомендації прості.
Загалом для людини важливо брати на себе тільки посильний обсяг робіт. І він у всіх різний. Для когось достатньо 2-3 невеликих статей на день, а інші можуть написати десятки без втрати якості. Головне – не перепрацьовувати, регулярно відпочивати і не забувати про свої хобі, про близьких людей, друзів. Дайте відповідь для себе на запитання – а навіщо ви робите цю роботу, можливо, настав час вирушити у відпочинок або просто знизити навантаження.