Вигорання в копірайтингу. Як впоратися зі стресом

Головна \ Блог \ Вигорання в копірайтингу. Як впоратися зі стресом
Агентство Копірайтингу Марії Літарової /  17.11.2024 / Без категории

Вигорання в копірайтингу. Як впоратися зі стресом

Багато хто впевнений, що вигоряння можливе тільки в тих спеціальностях, де важка фізична праця або методичні повторення одних і тих робіт. Насправді це відбувається в будь-яких сферах, і копірайтинг – не виняток. Емоційне вигорання – це загалом типове явище для сучасності. Причина криється в тому, що люди щодня розкривають дрібні та більш глобальні теми. Це призводить до перенапруження і втрати працездатності, справлятися із завданнями стає неможливо.

Які причини емоційного вигорання?

Експерти впевнені, що бажання вчитися тільки на п’ятірки в школі та в інституті, прагнення до вищої оцінки роботи, приділення проєкту всього часу призводить до негативних наслідків. Але далеко не всі копірайтери стикаються з безсиллям у професійній сфері. На це впливають різноманітні чинники.Основні з них – це:

  • тиск друзів і родичів (наприклад, “ти постійно сидиш удома”, “знайди вже нормальну роботу”, “ти все одно нічим не зайнятий” тощо);
  • контроль себе в усіх сферах та особистісні проблеми;
  • оточення і його вплив на людину, зокрема мікроклімат проживання людини;
  • критика з боку роботодавця та колег.

Щодо останнього пункту – індивідуум, який емоційно здоровий, нормально сприймає критику, навіть десь у позитивному ключі. Він ставиться до неї, як до можливості попрацювати над собою і не сприймає її особисто на свій рахунок. Але в умовах посиленої роботи виконавець починає все сприймати інакше. Він негативно ставиться навіть до коректних зауважень.эмоциональное выгораниеЯк результат, людина болісно і навіть агресивно починає ставитися до коротких нарікань і нормальних прохань замовника. Це призводить до неможливості ведення продуктивного діалогу та якісного виконання поставлених завдань. У більшості випадків це призводить до закінчення співпраці. Але ж вона могла бути вдалою і навіть приносити непоганий дохід. Зрозуміло, подібні результати негативно впливають і на самооцінку. І тоді мозок починає по-особливому реагувати, щоб захистити психіку від негативу і стресових ситуацій. У результаті стає байдужість до роботи, емоційна відстороненість, небажання робити матеріал якісним. Копірайтер втрачає бажання відстоювати власну точку зору, ухвалює рішення робити так, як хоче замовник і не вкладати душу. У кожної людини своя відповідь на питання, правильно це чи ні. Буває так, що слушний коментар копірайтера здатний кардинально змінити все: вивести сайт на новий рівень, підвищити відвідуваність, залучити клієнтів тощо. Але не всі роботодавці це розуміють, тому інколи актуальним є і просто виконання вимог без самодіяльності.

Як запобігти емоційному вигоранню?

Впоратися зі стресом непросто, але можливо. А краще знати деякі правила, які допоможуть запобігти вигоранню. На ділі рекомендації прості.

  1. Підтримуйте базовий баланс. Важливо приділяти час сну, їжі, фізичним навантаженням, спілкуванню з близькими та друзями. Відкладання цього на потім, призводить до вигорання. Важливо приділяти час відпочинку, а не тільки роботі.
  2. Приділяйте увагу хобі. Важливо робити щось, що приносить задоволення. Можливо, ви любите малювати, вишиваєте хрестиком або вам до душі просто прогулянки в парку. Побалуйте себе – і ви зможете повернутися до роботи відпочилим і задоволеним.
  3. Щодня ставте запитання щодо свого самопочуття. Це допоможе виробити звичку помічати свій стан, а отже, його можна буде скоригувати в потрібний момент і попередити негативний вплив стресу на організм.
  4. Робіть перепочинки в роботі. Достатньо вставати кожні 30-40 хвилин, щоб попити води, просто помилуватися краєвидом з вікна. Це допоможе зняти напругу та заспокоїти думки.
  5. Розставте пріоритети та чіткі межі відповідальності. Перегляньте своє робоче навантаження, можливо, ви берете на себе занадто багато. Не завжди потрібно братися за додаткову роботу, навіть якщо вона приносить гроші. Іноді важливіше просто відпочити від проблем.
  6. Влаштовуйте собі відпочинок без гаджетів. Копірайтер більшу частину свого часу проводить у комп’ютері, планшеті або ноутбуці. Тому для нього важливий відпочинок без гаджетів і без телефонів, зокрема. Періодично відпочивайте без пристроїв, вимикаючи звук на телефоні.эмоциональное выгорание копирайтера

Загалом для людини важливо брати на себе тільки посильний обсяг робіт. І він у всіх різний. Для когось достатньо 2-3 невеликих статей на день, а інші можуть написати десятки без втрати якості. Головне – не перепрацьовувати, регулярно відпочивати і не забувати про свої хобі, про близьких людей, друзів. Дайте відповідь для себе на запитання – а навіщо ви робите цю роботу, можливо, настав час вирушити у відпочинок або просто знизити навантаження.

Дивитися всі статті
Останні додані статті:
НАШІ ПОСЛУГИ
індивідуальний копірайтинг для максимального впливу
Копірайтинг, SEO і редактура
Платформи та носії
Нішеві тексти
Переклад та локалізація
Розробка та Дизайн
Копірайтинг 18+ мовами
Маркетинг і реклама
Контакти
Хочете перейти від слів до справи? Зв'яжіться з нами просто зараз!
Адреса головного офісу:
Україна, м. Харків,
вул. Новгородська 3а, оф. 502а
Режим роботи:
пн-пт з 9:00 - 18:00

Копірайтинг агенція Марії Літарової

Ще месенджери:
Соціальні мережі:
Принимаем 10 видов платежей: