Як перетворити статтю для кращої візуалізації

Головна \ Блог \ Як перетворити статтю для кращої візуалізації
Агентство Копірайтингу Марії Літарової /  17.11.2024 / Без категории

Як перетворити статтю для кращої візуалізації

Щоб написана стаття мала успіх, необхідно давати тільки цікаву, правдиву і перевірену інформацію. Але й цього недостатньо, щоб матеріал сприймався читачем. Існує таке поняття, як візуалізація. Вона допомагає легко і зручно читати текст, інформація краще сприймається. У нинішній час візуалізація особливо важлива, вона допомагає людині не загубитися у великій кількості наданої інформації. Крім того, на її сприйняття витрачається значно менше часу. Саме тому довгий текст без логічних абзаців, підзаголовків, відступів і картинки вважається нудним і досить часто залишається просто непоміченим. Про те, як перетворити статтю для кращої візуалізації, і поговоримо далі.

Складові читабельності

Виявляється, на те, як сприйматиметься текст читачам, впливають:

  • шрифт і його розмір;
  • формат і колір;
  • міжрядковий і міжсимвольний інтервал.

Тільки зумівши успішно скомбінувати ці складові, можна забезпечити зручність читання.

Формат

Головна рекомендація, що стосується цього параметра, – не варто перевантажувати текст різного роду виділеннями. Відсоток форматованого тексту має становити не більше 15 % від загального обсягу. Тому виділяйте тільки особливо значущі ділянки. І ще одне. Підкреслюючи актуальні тільки для гіперпосилань, інші шматки тексту, виділені в такий спосіб, тільки заплутають читача.

Шрифт і його розмір

Обираючи шрифт, зважайте не лише на власні зорові можливості, а й на всіх, хто цей текст читатиме. Якщо ви запросто можете прочитати 13-й шрифт, то людям у віці зробити це буде набагато важче. Найоптимальнішим вважається 14-16 розмір. Що стосується самого шрифту, то до його вибору необхідно також підійти з усією відповідальністю. Щодо цього питання проводилося безліч досліджень. Згідно з ними, найбільш читабельним визнано Verdana. А ось від шрифту із зарубками краще спочатку відмовитися.

Міжрядковий інтервал

Здавалося б, яке значення має відстань між рядками. Насправді ж це досить важливий параметр. Просто подивіться один і той самий текст, представлений з різними інтервалами:Отже, інтервал між рядками не повинен бути величезним, щоб літери не збиралися в слова (особливо, в мобільній версії), і занадто маленьким, щоб літери зливалися. Ідеальна золота середина: так рядки будуть помітними, а текст – матиме природний вигляд.

Що ще полегшить прочитання?

Структура статті має бути простою, зрозумілою, легко сприйматися. Щоб текст сприймався просто, використовуйте такі принципи.

  1. Діліть на логічні абзаци. Один абзац – одна думка. Як правило, ідеальними вважаються абзаци в 5-6 речень (приблизно 350 символів без пробілів). Занадто довгі абзаци візуально сприймаються складно, не кожен стане читати їх до кінця.
  2. Використовуйте списки. Вони можуть бути маркованими та нумерованими.
  3. Виділяйте головні думки. Їх можна помістити в рамку, дати у вигляді поради, виділити словами ВАЖЛИВО, АКТУАЛЬНО тощо. Але не варто нагромаджувати такі конструкції в тексті.
  4. Робіть зовнішні посилання. Вони допоможуть читачеві за необхідності перевірити вашу інформацію. Посилатися краще на офіційні джерела: сайти держорганів, Вікіпедію, великі ЗМІ.

Віджети та зображення

Поєднання “картинка + текст” є виграшним у багатьох розуміннях, іноді воно навіть краще за прикріплене до інформації відео. І головна причина цього в тому, що, подивившись на картинку, людина може практично блискавично скласти перше враження про зміст статті. За допомогою зображень вирішують найрізноманітніші завдання. Візуальний контент здатний повідомити тематику і характер статті (це завдання покладено на заголовне зображення). Він багаторазово покращує подачу всього матеріалу: картинки підсилюють текст, а іноді й зовсім замінюють його. І, звісно, головна мета візуалізації – привернути увагу і викликати відгук, це так зване емоційне залучення читача.Структурування даних дуже корисне. Але в інфографіці краще не використовувати надто багато інформації, вона має бути стислою, зрозумілою і, головне, достовірною.инфографика дял статейЩе один потужний інструмент візуалізації – використання фото та картинок. Щоб стаття справді вийшла цікавою, зображення мають бути чіткими, такими, що відповідають деяким вимогам:

  • природність кольору – перенасичені в колірному плані фото виглядають не зовсім естетично;
  • передача об’єму і перспективи – краще уникати викривлень, недоречні і плоскі фото (часто виходять при спалаху “в лоб”);
  • правильна експозиція – уникайте затемнень і пересвічувань;
  • “чистота” – є такі поняття, як цифровий шум, зернистість, засвітки і пікселізація, про них не варто забувати.

Сподіваємося, наші поради допоможуть вам розв’язати проблему візуалізації статті та зробити останню ще більш цікавою, пізнавальною та читабельною.

Дивитися всі статті
Останні додані статті:
НАШІ ПОСЛУГИ
індивідуальний копірайтинг для максимального впливу
Копірайтинг, SEO і редактура
Платформи та носії
Нішеві тексти
Переклад та локалізація
Розробка та Дизайн
Копірайтинг 18+ мовами
Маркетинг і реклама
Контакти
Хочете перейти від слів до справи? Зв'яжіться з нами просто зараз!
Адреса головного офісу:
Україна, м. Харків,
вул. Новгородська 3а, оф. 502а
Режим роботи:
пн-пт з 9:00 - 18:00

Копірайтинг агенція Марії Літарової

Ще месенджери:
Соціальні мережі:
Принимаем 10 видов платежей: