Процес складання заголовка – найважливіший і найвідповідальніший. Від цього залежить – чи прочитає потенційний клієнт статтю, чи покине сайт. Варто розуміти, що “хороших” або “поганих” заголовків не існує апріорі. Є ефективні та неефективні, адже їхнє головне завдання – заінтригувати та підвести користувача до прочитання всієї статті. Ми вирішили докладніше розповісти і навести приклади правильного створення заголовків, які збільшать конверсію вашого ресурсу.
Як не помилитися під час складання заголовка?
Заголовок h1 є основним заголовком для всього сайту, що дає змогу системі пошуку визначити назву ресурсу. При цьому h1 і html тег <title> – різні речі. Тайтл створюється в шапці сторінки (<head></head>), тоді як заголовок у форматі h1 – у тілі (<body></body>). Щоб перший заголовок був максимально ефективним, необхідно:
- впроваджувати ключові слова і фрази, що просувають товар або послугу;
- використовувати його тільки 1 раз (за більшого значення пошуковик сприйме їх як переоптимізацію); зробити його читабельним;
- щоб мета-тег містив виключно текстові дані;
- відмовитися від перерахування ключових слів через кому – це дасть змогу домогтися високої релевантності;
- зробити його унікальним і відповідним тематиці;
- дотримуватися відповідності назви title сторінки.
Впровадження тегів h2 – h6
Теги h2 можна застосовувати в тілі сторінки в необмеженій кількості. Усе залежить від обсягу тексту, що міститься на сторінці. Його значення буде меншим, ніж h1, але при цьому він часто використовується для опису сторінки. Також тег пошуковик сприйматиме як заголовок h2, але професіонали у сфері СЕО-просування радять не обмежуватися тільки ним. Щодо тега h3, то його роль – у підвищенні видачі пошуковиком потрібної сторінки. Він застосовується в тілі тексту і надає більшої значущості ключовим фразам. А ось теги з h4 по h6 позбавлені такого ж сильного впливу. Зазвичай їх не вставляють, тому що текст із їхнім включенням у структуру сторінки ранжируватиметься під час видачі нижче, ніж текст зі шрифтом, що має напівжирне накреслення. Вони необхідні тільки для невеликих структурних елементів.
Обов’язкові складові правильного заголовка
Кожна сторінка зобов’язана мати свій заголовок, при цьому кожен заголовок повинен:
- мати ключове слово в прямому форматі (рекомендується вставляти його на початку), необхідне для поліпшення релевантності запиту під час видачі пошуковиком;
- бути унікальним порівняно з наявними сторінками сайту, оскільки використання однакових не буде враховано пошуковиком;
- розташовуватися якомога ближче до коду html, щоб виділити його значимість серед інших елементів сторінки;
- мати невеликий розмір, інакше він не буде сприйнятий ПС. Оптимальний розмір – 60 символів;
- складатися грамотно, без помилок.
Варто врахувати, що наявність усієї ієрархії тегів і заголовків для сторінки сайту – не обов’язкова умова. На практиці достатньо впровадити h1 – h3.
Алгоритм створення заголовка
До процесу створення клікабельного заголовка потрібно підійти з усією серйозністю. Алгоритм роботи над ним включає 6 основних кроків.
- Вивчення інтересів і проблем цільової аудиторії. Контент-маркетинг працюватиме тільки в тих випадках, коли представлений матеріал зацікавить читача.
- Складання чорного варіанту заголовка. Він не повинен бути ідеальним. Зараз завдання чернетки – сфокусувати всі зусилля для створення першокласного матеріалу. При цьому важливо пам’ятати і про те, що за кожним заголовком має бути корисний зміст.
- Перевірка заголовка в пошуковій системі. Тут важливо відшукати заголовки, які застосовувалися авторами раніше, і проаналізувати сніпети матеріалів. Така перевірка дасть змогу знайти кілька ідей. Збереження робочих заголовків. Оптимально створити окрему таблицю, в якій будуть розміщені відповідні варіанти. Таблиця заголовків може бути створена в Excel і містити додаткові дані щодо частоти запитів, ключових фраз тощо.
- Вибрати співзвучний варіант і за можливості впровадити в нього цифри. Проведені дослідження показують, що заголовки з цифрами краще конвертуються.
- Непогано було б на етапі створення заголовка провести А/В-тестування або спліт-тест. Він дасть змогу перевірити всі варіанти заголовків і виміряти їхній вплив на пошуковий трафік. Ефективний СЕО-інструмент для тестування є у фахівців нашої компанії.
Підіб’ємо підсумок
Процедура створення клікабельного заголовка проста, але вимагає максимальної точності, серйозності. Іноді може бути так, що стаття вже написана, а заголовка немає, і це нормально. У такій справі не варто поспішати, а якщо не виходить зовсім, то можна довірити роботу фахівцям у сфері створення маркетингового контенту.