Як люди читають текст в інтернеті, і що змінилося за останні 15 років

Головна \ Блог \ Як люди читають текст в інтернеті, і що змінилося за останні 15 років
Агентство Копірайтингу Марії Літарової /  17.11.2024 / Без категории

Як люди читають текст в інтернеті, і що змінилося за останні 15 років

Експерти постійно моніторять, як саме користувачі читають статті, які в достатку запропоновані на просторах інтернету, які зміни відбуваються щодня. Американська організація під назвою Nielsen Norman Group провела два масштабних дослідження з різницею в 15 років. Це допомагає наочно оцінити візуальність, дизайнерські зміни, а також вивчити поведінку читачів, які читають статті на просторах Інтернету.

Що з’ясували дослідники?

Експерти із затребуваної організації Nielsen Norman Group (США) спиралися на популярну технологію Eyetracking. У перекладі російською мовою вона означає “відстеження очей”. І завдяки їй вдалося з’ясувати чимало цікавих речей.

  1. З плином часу поступово підвищувалася популярність макетів зигзагоподібного типу (тобто картинка і текст наведені по черзі) і таблиць, де відображається порівняння якихось даних, і він збігся з появою інноваційного підходу до того, як переглядають інтернет-сторінки.
  2. Якщо на сторінці є якісь комірки, де є вміст, то люди на них дивляться за принципом так званої “газонокосарки”. Це свідчить про те, що вони починають перегляд із верхнього осередку в лівій частині, потім рухають поглядом до кінця праворуч, а під час перегляду нижнього ряду рухаються вже зліва направо і т. д.
  3. Ще 2006-го року читачі вивчали видачу в пошуковиках більш лінійно. А вже на сьогоднішній момент цього не відбувається. Можливо, причина криється в тому, що пошуковики дещо видозмінилися, і їхній функціонал істотно урізноманітнився. Nielsen Norman Group називає подібний метод перегляду “Пінбол”.

Примітно, що в первинних дослідженнях американська компанія брала за основу виключно сайти англійською мовою, а також їхніх користувачів. Зараз же перевірка проходить масштабно, захоплюючи сайти іншими мовами і, відповідно, тих, хто ними користується. Експерти дійшли думки, що практично всі патерни сходяться. Наприклад, класичний F-патерн було повторено достеменно.схема движения глаз при чтенииА ось у патерні “Пінбол” були помітні суттєві відмінності. Йдеться про те, як люди вивчають пошукову видачу. Експерти дійшли думки, що найімовірніше причина криється в деяких відмінностях у культурі, різниці в самих пошуковиках і алфавітах (наприклад, англійський алфавіт і китайські ієрогліфи кардинально відрізняються).

Який контент найбільш популярний?

Починаючи з 2006-го року і до сьогодні найбільш популярними стали три різновиди контенту. А саме:

  • елементи, які є вбудованими, наприклад, реклама та цитати;
  • таблиці будь-якого типу;
  • матеріали, які були розроблені користувачами.

Рекламні блоки, різноманітні яскраві вставки та цитати суттєво відрізняються від основного тексту. Вони одразу ж чіпляють погляд і привертають увагу. Однак є й негативний бік – такі блоки порушують читання, на думку аналітиків. Йдеться про те, що спочатку люди починали лінійно читати текст, тобто повністю. А потім вони натикалися поглядом на рекламний блок або цитату і відмовлялися від лінійного читання на користь звичного сканування.путь сканирования текста глазами на экране

Від чого залежить час, який люди проводять на сторінці?

На час читання конкретної статті, на думку дослідників, впливають чотири основні чинники, а саме:

  • рівень фокусування: обговорюється, як саме сфокусований (або зовсім не сфокусований) читач на конкретному завданні, що його вивчає;
  • мотиваційний рівень: визначає важливість статті для конкретного читача;
  • завдання: чи займається читач пошуком певного факту, чи підбирає відомості, чи займається дослідженням загалом;
  • особисті характеристики: йдеться про те, чи проявляється в людини схильність до детального читання або ж сканування.

Підсумки досліджень

Загалом дослідники американської організації Nielsen Norman Group дійшли думки, що за останні 15 років захопленість читачів статтями не збільшилася. Як і раніше, всі тексти читаються скановано. Лінійно і повністю користувачі читають досить рідко. Дуже часто відбуваються збої в читанні через наявність різних блоків і вставок, які відволікають від вивчення сторінки. Іншими словами, велика частина людей не хоче повністю читати статтю. Вони просто шукають конкретну інформацію, яка потрібна їм у даний момент часу. І щойно вони її знаходять, здебільшого вони одразу ж залишають сторінку. Фахівці компанії стверджують, що з 1997-го року люди практично не змінили принцип читання статей в інтернеті. Найчастіше вони ніби сканують текст загалом, а не вчитуються в кожне слово. Nielsen Norman Group стверджує, що це і є фундаментальною істиною, на яку потрібно спиратися під час пошуку інформації та створення контенту. Крім цього, дослідникам вдалося виявити кілька практичних рекомендацій. Завдяки їм вийде утримати увагу читачів. До них належать помітні та чіткі заголовки, зручна структура тексту, наявність підзаголовків, списків, виділень. А головне – все має бути написано простою мовою, стисло і по суті.

Дивитися всі статті
Останні додані статті:
НАШІ ПОСЛУГИ
індивідуальний копірайтинг для максимального впливу
Копирайтинг, SEO и редактура
Платформи та носії
Нішеві тексти
Переклад та локалізація
Розробка та Дизайн
Копірайтинг 18+ мовами
Маркетинг і реклама
Контакти
Хочете перейти від слів до справи? Зв'яжіться з нами просто зараз!
Адреса головного офісу:
Україна, м. Харків,
вул. Новгородська 3а, оф. 502а
Режим роботи:
пн-пт з 9:00 - 18:00

Копірайтинг агенція Марії Літарової

Ще месенджери:
Соціальні мережі:
Принимаем 10 видов платежей: