ТОП-10 шрифтів для сайту

Головна \ Блог \ ТОП-10 шрифтів для сайту
Агентство Копірайтингу Марії Літарової /  17.11.2024 / Без категории

ТОП-10 шрифтів для сайту

Грамотний вибір шрифтів відіграє одну з ключових ролей у загальному сприйнятті сайту цільовою аудиторією, з огляду на те, що більша їхня частина практично повністю складається з тексту. У поточному році основна тенденція – відмова від пошуку чогось нетривіального. Найчастіше вибір зупиняється на вже звичній класиці написання символів.

Рейтинг найпопулярніших шрифтів

Ми склали для вас перелік найбільш затребуваних шрифтів, який допоможе дизайнеру навести лад на сайті.

  1. Helvetica. Відкриває наш рейтинг Гельветика. Це один з найбільш популярних і часто використовуваних шрифтів. Гельветикою набрані логотипи таких всесвітньо відомих брендів, як: BMW, Intel, Samsung, Nestle, Google та інші. Його чисті форми без будь-яких надмірностей надають ясність і закінченість будь-якому текстовому повідомленню. У 2019 році було випущено перший за 35 років редизайн, який отримав назву Helvetica Now.
  2. Neo Sans. У цьому продукті творцям вдалося обійти всі гострі кути. Neo Sans дає можливість створити абсолютно різний образ сайту – від чіткого й ефектного до спокійного й елегантного. Його часто використовують для заголовків, демонстраційних матеріалів і маленьких текстових блоків. Тут можливо знайти 6 шрифтів, кожен з яких оснащений відповідним курсивом.
  3. Gilroy. Це досить новий шрифт, створений у 2016 році Радомиром Тіньковим. У ньому немає зарубок, а наголос зроблено на геометричні форми. Сімейство Gilroy складається з 10 головних шрифтів і 10 курсивів.
  4. San Francisco. Цей шрифт був створений компанією Apple. За деякими припущеннями, це було зроблено з тієї причини, що гігантську корпорацію не влаштувала ціна ліцензування Гельветики, і вони самі вирішили розробити подібний продукт. У будь-якому разі, стиль попередника досить надихнув творців шрифту San Francisco, а на маленьких пристроях на кшталт смарт-годинників він має навіть розбірливіший вигляд, ніж оновлена Helvetica.
  5. Arial. Аріал – це накреслення класу нео-гротеск, дуже схоже зі знаменитою Гельветікою. Шрифт Arial був створений ще на початку 80-х років минулого століття як альтернатива Helvetica. Спочатку він іменувався Sonoran Sans Serif. Зовні ці два накреслення досить легко сплутати, якщо не знати, на які елементи дивитися.
  6. DIN. Мабуть, це один із найстаріших шрифтів, чия історія починається на початку минулого століття. Саме з його допомогою зводилися до однакового стандарту всі написи на товарних вагонах. Потім був DIN1451, який застосовувався на дорожніх знаках, покажчиках. Зараз – це вічно модна класика поза часом, універсальне накреслення без зарубок.
  7. Albertus Nova – це комп’ютерне відтворення дизайну Бертольда Вольпа, який працював над накресленням ще на початку 30-х років минулого століття. До шрифту входить п’ять написань від жирного до тонкого та розширена мовна підтримка.
  8. Recoleta. Це накреслення поєднало в собі масу компонентів від шрифтів, які користувалися популярністю в 1970-х роках. Різноманіття елементів Recoletta дає широкий простір фантазії. Полегшені варіації чудово підійдуть для основного тексту, а більш важкі, масивні – для заголовків.
  9. Trade Gothic – це накреслення без зарубок, що має власний, неповторний шарм. Він ніби порушує типову строгість сансерифів. Це робить його досить затребуваним у дизайнерському середовищі. Цей продукт застосовують в абсолютно різних проєктах. У ньому немає нічого зайвого, проте він дає можливість піти від надмірного педантизму.
  10. Univers. Цей шрифт створив Адріан Фрутігер. Робота над накресленням здійснювалася кілька десятиліть, але дизайнери зуміли зберегти цілісність продукту, завдяки чому в одному проєкті можливо застосовувати різні варіації Univers. Наприкінці минулого століття було ухвалено рішення про редизайн усіх елементів накреслення, після чого робота над продуктом закінчилася. Цей шрифт чудово поєднує в собі стриману витонченість і розважливість. Його можна побачити в логотипах AUDI, eBay і передвиборчій програмі Джорджа Буша молодшого.

Рекомендації щодо вибору шрифту для сайту

На завершення кілька основних правил на тему вибору накреслення:

  • слід звертати увагу на читабельність – красиві й оригінальні шрифти не завжди зручно читати;
  • шрифт зобов’язаний прикрашати текст, а не заміщати його;
  • не варто перетворювати власний сайт на виставку різних стилів написання, краще дотримуватися єдиного образу.

Звісно, типографіка – доволі складний вид мистецтва, проте не такий важкий для розуміння, як багато хто собі уявляє. Створюючи свій сайт, потрібно насамперед думати про власний проект і його цільову аудиторію. Тоді успіх не змусить себе довго чекати.

Дивитися всі статті
Останні додані статті:
НАШІ ПОСЛУГИ
індивідуальний копірайтинг для максимального впливу
Копірайтинг, SEO і редактура
Платформи та носії
Нішеві тексти
Переклад та локалізація
Розробка та Дизайн
Копірайтинг 18+ мовами
Маркетинг і реклама
Контакти
Хочете перейти від слів до справи? Зв'яжіться з нами просто зараз!
Адреса головного офісу:
Україна, м. Харків,
вул. Новгородська 3а, оф. 502а
Режим роботи:
пн-пт з 9:00 - 18:00

Копірайтинг агенція Марії Літарової

Ще месенджери:
Соціальні мережі:
Принимаем 10 видов платежей: