Людям, які ще не в темі, може здатися, що йдеться про щось просте, ексклюзивне і в одному екземплярі. Частково це так, але під час перевірки унікальності контенту пошукові роботи Google і Yandex аналізують шингли – певні послідовності слів. Не обов’язково цілі речення, а якісь фрази.Текст – унікальний, коли в інтернеті немає інших документів з однаковим набором шинглів. Завдяки пошуковим алгоритмам, користувач бачить певний перелік сторінок, які відповідають його пошуковому запиту. Наприклад, є запит “дружина їсть мій холодець, що робити?”. Пошукова система Google і Yandex, отримуючи його, зіставляє всі матеріали на схожу тему в базі даних, тобто ранжує, і видає результат.
У процесі сортування беруть участь усі сайти, проіндексовані пошуковими системами:
Чи можна обдурити Google і Yandex? Так, але ненадовго. Псевдоунікальні тексти, швидко викриваються і на них накладаються обмеження. Заміна кирилиці на латиницю, вставка тегів та інші маніпуляції унікалізують матеріал, але це квиток в один кінець.
Є спеціальні сервіси. Їх багато, але в кожного є свої алгоритми роботи. Для перевірки можна використовувати найпопулярніші:
Справжній ветеран серед сервісів. Досить зайти на сайт, вставити текст у потрібне поле і натиснути на кнопку “Перевірити на унікальність”.
Популярний онлайн-сервіс. Працює за тим самим принципом, що й Text.ru, але дає більш “чистий” результат. Він знаходить ті фрази та речення, які ігнорують інші сервіси.
Як і AdvegoPlagiatus, треба завантажувати і встановлювати на ПК.
Із сервісами працювати просто, але чи є якась принципова відмінність унікальності в 90% і 100%? Пошукові системи вважають, що 90-100% – унікальний контент. Розміщуючи його на сайті, можна поліпшити позиції при видачі. Застосовуючи 3+ методи просування, що відповідають ніші, легко потрапити в ТОП. Головне – використовувати корисний, а не просто унікальний матеріал.
Для пошукових систем Google і Yandex важливі 2 фактори:
Вкрадені матеріали – одна з головних проблем для пошукових систем. Якщо користувач шукає конкретний продукт або послугу в мережі, а потім побачить 10 посилань з однотипними описами, то швидше за все вибере перше-ліпше, а значить ефективність просування буде мінімальною.
Пошукові роботи видають потрібну інформацію за запитом, але використовують для цього спеціальні фільтри. Вони відсівають дубльований контент і створюють антиТОП видачі. Якщо Google і Yandex уже “зчитали” текст на одному сайті, то інший не з’явиться в результатах пошуку.