Колись на початку двохтисячних серед копірайтерів і кріейторів ходила легенда, що пошукова система може помістити твій ресурс нагору списку, якщо в перших п’яти абзацах тексту двадцять разів використати слово “поганий”. Не знаю, чи перевіряв це хто-небудь на практиці – я так і не знайшов сайту або блогу з такою статтею.Але факт того, що всі оптимізатори і текстовики постійно експериментують з ключовими словами, сподіваючись виявити якусь секретну формулу видачі, безсумнівний. У другій частині статті ми продовжимо обговорення нюансів використання ключових слів і спробуємо відповісти на запитання, які ставить кожен початківець-копірайтер.
Розуміння суті та принципу дій пошукових систем є невід’ємним етапом на шляху еволюції копірайтера.Принциповий алгоритм пошуку забезпечує появу результатів у списку, які найбільше відповідають пошуковим запитам.
Дія алгоритму ґрунтується на аналізі пошуковими машинами безлічі факторів і критеріїв, якими володіє будь-яка сторінка в мережі.
Також можуть враховуватися другорядні нюанси, як-от переходи користувачів при прямому введенні доменного імені сторінки, наявність ключових слів з орфографічними помилками або релевантність посилальної маси.
Щоб відповісти на це запитання, ми маємо розуміти, навіщо нам узагалі потрібен робочий текст. Ключовим запитом може бути будь-яке слово, а оскільки текст складається зі слів, у ньому однозначно присутні ключові слова та фрази. Якщо ми намагаємося продати пральну машинку, а наша сторінка насичена словами на кшталт “сео стаття у Харкові недорого” або “гарячі путівки на Канари”, не дивно, що на ресурс потраплять користувачі, які шукають відповідні послуги. Робота тексту ґрунтується на взаємодії з читачем, який шукає будь-що за ключем. Якщо читач побачить у тексті те, що він шукав і вчинить дії на його основі, значить, ваш текст спрацював.
Зазвичай завдання з розстановки ключових слів у тексті ставиться seo-оптимізатором для копірайтера. Воно дуже дратує останнього, який почувається творчою особистістю і часто не бажає дотримуватися встановлених рамок. Варто пам’ятати, що оптимізація ресурсу – це не тільки робота над текстом або тілом сторінки, це ще й правильне розставлення тегів, генерування опису, створення внутрішньої перелінковки та анкорів. І чим успішніше копірайтер впорається зі своєю частиною завдання, тим вищою в підсумку виявиться сторінка у видачі результатів. Інша річ, що не всі оптимізатори самі пам’ятають основні правила вживання ключових слів, і, відповідно, не враховують це в ТЗ.
Тепер ви знайомі з принципами ранжування та особливостями розподілу ключів у тексті.
Пам’ятайте, ключові слова – потужний інструмент для просування. Від того, наскільки правильно ви вмієте ним користуватися, залежить і успіх seo-статті
Ці норми універсальні, їх застосовують для оптимізації практично будь-яких сторінок в Інтернеті, які мають текстові блоки.Якщо дотримуватися їх під час написання та виконання технічних завдань, можна досягти вражаючого результату у видачі вашого ресурсу навіть за короткий час.