Секрети успішного використання ключових слів

Головна \ Блог \ Секрети успішного використання ключових слів
Агентство Копірайтингу Марії Літарової /  17.11.2024 / SEO-просування

Секрети успішного використання ключових слів

Будь-яка професія має свої секрети і хитрощі.

Колись на початку двохтисячних серед копірайтерів і кріейторів ходила легенда, що пошукова система може помістити твій ресурс нагору списку, якщо в перших п’яти абзацах тексту двадцять разів використати слово “поганий”. Не знаю, чи перевіряв це хто-небудь на практиці – я так і не знайшов сайту або блогу з такою статтею.Але факт того, що всі оптимізатори і текстовики постійно експериментують з ключовими словами, сподіваючись виявити якусь секретну формулу видачі, безсумнівний. У другій частині статті ми продовжимо обговорення нюансів використання ключових слів і спробуємо відповісти на запитання, які ставить кожен початківець-копірайтер.

Алгоритм Гугла і Яндекса оцінки ключових слів

Розуміння суті та принципу дій пошукових систем є невід’ємним етапом на шляху еволюції копірайтера.Принциповий алгоритм пошуку забезпечує появу результатів у списку, які найбільше відповідають пошуковим запитам.

Поетапна схема роботи Гугла, Яндекса та інших пошукових систем:

  1. Збір даних про ресурс. Боти постійно шукають і обробляють посилання, якими володіють будь-які нові сторінки, а потім аналізують інформацію про її вміст.
  2. Присвоєння ресурсу індексу. Пошуковик складає зворотний (інвертований) файл індексу для кожної сторінки. Він являє собою список зі слів і символів і потрібен для того, щоб забезпечити релевантну видачу за запитом. Поки не буде такого списку, сторінка у видачі не з’явиться.
  3. Пошук і актуалізація інформації. Коли користувач вводить запит, наприклад, замовити сео статтю, роботи звертаються до всіх сторінок, на яких є необхідна інформація. Якщо на них ключі найбільше підходять під запити, то сторінка потрапляє у видачу.
  4. Ранжування ресурсів. Тут ми бачимо справжню боротьбу за виживання і бажання потрапити в топ на першій сторінці пошуковика. Починається робота копірайтера і seo-оптимізатора.

Дія алгоритму ґрунтується на аналізі пошуковими машинами безлічі факторів і критеріїв, якими володіє будь-яка сторінка в мережі.

Основні з них:

  • Відносна вага сторінки.
  • Авторитетність домену і рівень його значення серед собі подібних.
  • Відповідність тексту на сторінці ключовим запитам користувачів.
  • Експертність матеріалу, тобто оцінка того, наскільки актуальна інформація на сторінці.

Також можуть враховуватися другорядні нюанси, як-от переходи користувачів при прямому введенні доменного імені сторінки, наявність ключових слів з орфографічними помилками або релевантність посилальної маси.

Чи правда що текст без ключів не працює?

Щоб відповісти на це запитання, ми маємо розуміти, навіщо нам узагалі потрібен робочий текст. Ключовим запитом може бути будь-яке слово, а оскільки текст складається зі слів, у ньому однозначно присутні ключові слова та фрази. Якщо ми намагаємося продати пральну машинку, а наша сторінка насичена словами на кшталт “сео стаття у Харкові недорого” або “гарячі путівки на Канари”, не дивно, що на ресурс потраплять користувачі, які шукають відповідні послуги. Робота тексту ґрунтується на взаємодії з читачем, який шукає будь-що за ключем. Якщо читач побачить у тексті те, що він шукав і вчинить дії на його основі, значить, ваш текст спрацював.

Як правильно розставляти ключові слова в тексті?

Зазвичай завдання з розстановки ключових слів у тексті ставиться seo-оптимізатором для копірайтера. Воно дуже дратує останнього, який почувається творчою особистістю і часто не бажає дотримуватися встановлених рамок. Варто пам’ятати, що оптимізація ресурсу – це не тільки робота над текстом або тілом сторінки, це ще й правильне розставлення тегів, генерування опису, створення внутрішньої перелінковки та анкорів. І чим успішніше копірайтер впорається зі своєю частиною завдання, тим вищою в підсумку виявиться сторінка у видачі результатів. Інша річ, що не всі оптимізатори самі пам’ятають основні правила вживання ключових слів, і, відповідно, не враховують це в ТЗ.

Основні правила розміщення ключових слів:

  • Ключове слово або фраза мають розташовуватися якомога ближче до початку абзацу.
  • Вони можуть, але не повинні розташовуватися на початку речення і не далі, ніж у межах 4-5 слів від початку речення
  • Ключові слова або фрази повинні розділятися не менше ніж 5 словами. Бажано їх використовувати не більше ніж один раз на речення і не частіше ніж один раз на абзац.
  • Виділення ключових слів або фраз типом шрифту болд або італіком підвищує їхню впізнаваність за дотримання інших правил.

Висновок

Тепер ви знайомі з принципами ранжування та особливостями розподілу ключів у тексті.

Пам’ятайте, ключові слова – потужний інструмент для просування. Від того, наскільки правильно ви вмієте ним користуватися, залежить і успіх seo-статті

Ці норми універсальні, їх застосовують для оптимізації практично будь-яких сторінок в Інтернеті, які мають текстові блоки.Якщо дотримуватися їх під час написання та виконання технічних завдань, можна досягти вражаючого результату у видачі вашого ресурсу навіть за короткий час.

Дивитися всі статті
Останні додані статті:
НАШІ ПОСЛУГИ
індивідуальний копірайтинг для максимального впливу
Копірайтинг, SEO і редактура
Платформи та носії
Нішеві тексти
Переклад та локалізація
Розробка та Дизайн
Копірайтинг 18+ мовами
Маркетинг і реклама
Контакти
Хочете перейти від слів до справи? Зв'яжіться з нами просто зараз!
Адреса головного офісу:
Україна, м. Харків,
вул. Новгородська 3а, оф. 502а
Режим роботи:
пн-пт з 9:00 - 18:00

Копірайтинг агенція Марії Літарової

Ще месенджери:
Соціальні мережі:
Принимаем 10 видов платежей: