Заходячи в магазин або на ринок, ми вимовляємо ключову фразу “Скільки коштує хліб?” або “За якою ціною у вас хліб?” або навіть “Скільки сьогодні хлібець?”. І будь-якому продавцю одразу стає зрозумілим, який товар ви шукаєте і які його характеристики цікавлять вас передусім.Ключових слів тут аж 3 – хліб, коштувати і ціна. Причому третя фраза передає питання опосередковано, його сенс можна дізнатися тільки з контексту, але він залишається все таким же. Нам потрібно отримати інформацію про вартість певного продукту.Один продавець вам відповідає “Шановний покупець, щойно сьогодні в мене свіжий хліб має ціну 10 гривень”, а інший стисло та зрозуміло каже “П’ятірку!” Ви отримали необхідну відповідь і тепер тільки вам вирішувати звернутися до ввічливого продавця, який повідомив корисну інформацію, або купити хліб за нижчою ціною. Можливо, продукт другого продавця виявиться таким же якісним, а може – і ні. Тут мимоволі замислишся.
Ця аналогія працює і в просторі Інтернету
З погляду seo-оптимізатора і seo-копірайтера ключові слова – це набір літер, символів і цифр, вводячи які з клавіатури або сенсорного екрана користувач отримує необхідну інформацію в системі пошуку. Ці слова можуть розташовуватися на сторінках сайту самі по собі або входити до складу організованого тексту.Види ключових слів :
Багато користувачів вважають, що ключові слова потрібні для допомоги в пошуку інформації. Це частково правильно – адже інтернет і існує для того, щоб отримувати потрібні відомості. Але більшість із нас працює в мережі через пошукові машини, а в них свої завдання і сприйняття ключових слів. І зовсім окреме питання для чого потрібні ключові слова оптимізаторам, копірайтерам та їхнім клієнтам.Для чого використовують ключові слова різні групи користувачів мережі:
Ролі людей можуть змінюватися, але роль пошуковиків постійна. Вони аналізують ключові слова за критерієм корисності, тобто за кількістю звичайних користувачів, якими їх ввели, і відповідно до цього аналізу ранжують ресурси у списку видачі.
Навіть людина далека від оптимізації розуміє, що не можна заповнювати сторінку сайту тільки ключовими запитами. Це абсолютно безглузде заняття.Пошукові машини сприймають набір ключових слів саме як набір слів, що не несуть корисного навантаження, і оцінюють сторінки дуже низько. Те ж саме стосується і людей, які перейшли на сторінку в надії знайти потрібну їм інформацію. Статті допомагають вирішити задачу поєднання ключових запитів та їхнього опису. Наприклад, на запит “Замовити сео статтю в Харкові” ми отримаємо результати, які не тільки пропонують послуги, а й дають опис того, що таке хороша сео стаття і якими якостями вона має володіти. І користувач вибере тих фахівців, які здатні зробити це найкраще.
Це залучення:
Збільшення кількості користувачів приємно власнику будь-якого ресурсу, тому що це означає і зростання кількості його клієнтів або шанувальників.