Чому важливо написати сценарій перед зйомкою короткометражки: поради фахівців

Головна \ Блог \ Чому важливо написати сценарій перед зйомкою короткометражки: поради фахівців
Агентство Копірайтингу Марії Літарової /  17.11.2024 / Без категории

Чому важливо написати сценарій перед зйомкою короткометражки: поради фахівців

Досвідчені оператори і сценаристи впевнено кажуть, що зняти повнометражний фільм трохи простіше, ніж працювати з “коротким метром”. Причина в тому, що в 15-20 хвилин короткометражного ролика (це оптимальний час для перегляду відео в повному обсязі, а не тільки його частини) потрібно вкласти максимум інформації. І тут без грамотного сценарію не обійтися. Важливість тексту складно переоцінити. Зйомка відео за заздалегідь затвердженим планом допомагає уникнути помилок, не упустити ключові моменти, ненав’язливо розповісти про переваги компанії або продукту.

Сценарій короткометражки: етапи створення

Існують основні правила, які варто взяти до уваги. Жорстких рамок і обмежень немає, але існують рішення і поради, які неодноразово були реалізовані на практиці. Перед тим, як замовити сценарій, є сенс уважно підійти до вибору компанії. Ідеальне рішення – особисто познайомитися з реалізованими проектами. Найкраще підтвердження відповідальності та професійного підходу виконавців – збільшення кількості продажів, створення позитивної репутації, розширення клієнтської бази компанії.

сценарии для видеороликов

Створення сценарію

  1. Вибрати експозицію. Відео має мотивувати глядачів для подальшого перегляду. Жодних складних термінів чи визначень, які зрозумілі лише професіоналам. Мета – привернути увагу великої аудиторії.
  2. Зав’язка. Події, які коротко розповідають про зміст відео. Зав’язка має бути динамічною та експресивною, щоб у глядача не виникло бажання вимикати ролик.
  3. Кульмінація. Динаміка і треш. У цій частині короткометражки відбуваються основні події. Важливо не перевантажити відео спецефектами, особливо, якщо бюджет не передбачає використання професійних рішень.
  4. Розв’язка. Висновки, відгуки клієнтів, заклик до дії. Не варто говорити, що “ми най-най”. Краще, якщо глядач сам прийде до такої думки після перегляду короткометражного ролика.

Наведено орієнтовний план створення сценарію короткометражки, який можна використовувати за основу. Важлива порада: не приступати до зйомок відео, попередньо не узгодивши бюджет. Так, для короткометражних фільмів не потрібна велика кількість декорацій. Зйомки відбуваються в одній локації. Але все ж, дешеве відео – це суттєвий “удар” по репутації компанії.

Короткометражний ролик: що має бути в кадрі

“Короткий метр” маркетингового призначення покликаний донести до потенційного клієнта всю необхідну інформацію без зайвої “мішури”. Щоб не піти на периферію, важливо приділити увагу створенню сценарію. 5 “секретів” вдалого відео:

  • опис відеоряду (великі кадри допомагають звернути увагу безпосередньо на предмет або послугу);
  • показ продукту (15-20 % часу всього ролика);
  • анімований текст (“розбавляє” відео, роблячи його цікавим);
  • середній і крупний план у кадрі;
  • попередження (дисклеймер попереджає про особисту відповідальність за прийняте рішення).

Існує кілька думок щодо зручного викладу сценарію короткометражки. Одні сценаристи використовують таблицю, інші – структурований текст. Єдиної думки щодо цього, якщо говорити про маркетингове короткометражне відео, наразі немає. Але існує тенденція переходу саме на структуроване оформлення. У такому вигляді пишуться сценарії для повнометражних фільмів

“Короткий метр”: секрети прибуткового сценарію

Приймаючи рішення про зйомку короткометражного відео, варто приділити увагу важливим моментам.

  1. Узгодження бюджету. Ще раз варто зупинити на цьому увагу. Економія – не найкраще рішення, але й нечувані витрати також рекомендується виключити. У цьому моменті, як ніколи, важлива “золота середина”.
  2. Кінцева мета. Точна постановка завдання виключає ймовірність неправильного підходу.
  3. Робота з професіоналами. Аматорське відео не зможе привернути увагу до продукту або послуги. І вже точно не підвищить впізнаваність бренду і не приверне клієнтів. Тому тільки професійна робота.

Важливою ознакою правильно складеного сценарію для короткометражки буде його лаконічність. Професійна думка: менше – значить краще. Має бути одна ідея, яку потрібно донести до глядача за допомогою відео. Про неї не потрібно розповідати, її варто показати. Короткометражки, мета яких донести до потенційних клієнтів інформацію про компанію та її роботу, виступають вдалим маркетинговим інструментом. Відео сприймається набагато краще, ніж текст у будь-якому викладі. Залучення професіоналів з великим практичним досвідом

Дивитися всі статті
Останні додані статті:
НАШІ ПОСЛУГИ
індивідуальний копірайтинг для максимального впливу
Копірайтинг, SEO і редактура
Платформи та носії
Нішеві тексти
Переклад та локалізація
Розробка та Дизайн
Копірайтинг 18+ мовами
Маркетинг і реклама
Контакти
Хочете перейти від слів до справи? Зв'яжіться з нами просто зараз!
Адреса головного офісу:
Україна, м. Харків,
вул. Новгородська 3а, оф. 502а
Режим роботи:
пн-пт з 9:00 - 18:00

Копірайтинг агенція Марії Літарової

Ще месенджери:
Соціальні мережі:
Принимаем 10 видов платежей: