Досвідчені оператори і сценаристи впевнено кажуть, що зняти повнометражний фільм трохи простіше, ніж працювати з “коротким метром”. Причина в тому, що в 15-20 хвилин короткометражного ролика (це оптимальний час для перегляду відео в повному обсязі, а не тільки його частини) потрібно вкласти максимум інформації. І тут без грамотного сценарію не обійтися. Важливість тексту складно переоцінити. Зйомка відео за заздалегідь затвердженим планом допомагає уникнути помилок, не упустити ключові моменти, ненав’язливо розповісти про переваги компанії або продукту.
Існують основні правила, які варто взяти до уваги. Жорстких рамок і обмежень немає, але існують рішення і поради, які неодноразово були реалізовані на практиці. Перед тим, як замовити сценарій, є сенс уважно підійти до вибору компанії. Ідеальне рішення – особисто познайомитися з реалізованими проектами. Найкраще підтвердження відповідальності та професійного підходу виконавців – збільшення кількості продажів, створення позитивної репутації, розширення клієнтської бази компанії.
Наведено орієнтовний план створення сценарію короткометражки, який можна використовувати за основу. Важлива порада: не приступати до зйомок відео, попередньо не узгодивши бюджет. Так, для короткометражних фільмів не потрібна велика кількість декорацій. Зйомки відбуваються в одній локації. Але все ж, дешеве відео – це суттєвий “удар” по репутації компанії.
“Короткий метр” маркетингового призначення покликаний донести до потенційного клієнта всю необхідну інформацію без зайвої “мішури”. Щоб не піти на периферію, важливо приділити увагу створенню сценарію. 5 “секретів” вдалого відео:
Існує кілька думок щодо зручного викладу сценарію короткометражки. Одні сценаристи використовують таблицю, інші – структурований текст. Єдиної думки щодо цього, якщо говорити про маркетингове короткометражне відео, наразі немає. Але існує тенденція переходу саме на структуроване оформлення. У такому вигляді пишуться сценарії для повнометражних фільмів
Приймаючи рішення про зйомку короткометражного відео, варто приділити увагу важливим моментам.
Важливою ознакою правильно складеного сценарію для короткометражки буде його лаконічність. Професійна думка: менше – значить краще. Має бути одна ідея, яку потрібно донести до глядача за допомогою відео. Про неї не потрібно розповідати, її варто показати. Короткометражки, мета яких донести до потенційних клієнтів інформацію про компанію та її роботу, виступають вдалим маркетинговим інструментом. Відео сприймається набагато краще, ніж текст у будь-якому викладі. Залучення професіоналів з великим практичним досвідом